Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

Krytí kočky – obecné info

 

Obrazek


 

Krytí kočky si předem dohodněte s majitelem krycího kocoura.Také si ujasněte,jaké veterinární podmínky budete muset splnit.Většinou postačí očkování proti běžným kočičím nemocem.

Dohodněte si předem i výši a splatnost poplatku za nakrytí a také se dohodněte na postupu v případě neúspěšného krytí.Obvyklé je přinést kočku ke kocourovi.Kocour se ve svém prostředí cítí jistější a krytí se pak lépe daří.Nedoporučuje se půjčovat kocoura majitelům koček.Změna prostředí a s tím spojená zátěž vedou často k tomu, že k nakrytí kočky vůbec nedojde.Kočku přineste ke kocourovi hned na začátku říje.

Kočičí říje trvá obvykle týden,ale počítejte s tím,že jeden den budou potřebovat k seznámení.Kočku ponechejte u kocoura asi tři až pět dnů majitel kocoura se v té době přesvědčí,zda k nakrytí došlo.

 

Po příchodu kočky ke kocourovi nechte kočku ještě nějakou dobu v přepravce,aby ji kocour cítil,ale aby ještě nedošlo k přímému kontaktu.

Po vypuštění kočky začne probíhat seznamovací rituál. Kočka většinou prská a chce se prát s kocourem, což je normální.To, jak dlouho bude vše trvat záleží na zkušenostech obou partnerů,povaze,ale i vzájemných sympatiích.

Velká část majitelů se snaží kočičku uklidňovat, tím že jí strčí ještě u kocourka ženicha ruku do přepravky, nedělejte to. Některé kočky okamžitě zautočí, protože v tu chvíli nestihnou rozeznat Vaší ruku od toho, zda za ní nejde kocour. Většinou jsou majitelé překvapeni, jak ostré zoubky a drápky má jejich miláček.  Nebojte se, až si pro kočičku pojedete, bude naprosto v klidu.

 

Během tohoto období  ( mrouskání,krytí) většina koček téměř nežere a námluvy probíhají nepřetržitě. Na kočkách můžete v tomto období pozorovat únavu..Přesné datum krytí,tedy začátek i konec si přesně poznamenejte,poslouží vám k výpočtu termínu porodu. Obecně platí, že rychleji se krytí zdaří u kočky, která už zkušenost s kocourkem má.

 

JE DŮLEŽITÉ, ABY JSTE KOČKU PŘIVEZLI HNED NA ZAČÁTKU MROUSKÁNÍ.  TO JE PŘEDPOKLAD K ÚSPĚŠNÉMU KRYTÍ.

 

 

 
 

Komentáře

Přehled komentářů

Kontakt

(britskamodra@email.cz, 13. 4. 2008 19:56)

Dobrý den,
kontak naleznete zde: https://modrabritska.estranky.cz/stranka/kontakt

krytí

(janatrans@seznam.cz, 13. 4. 2008 19:38)

dobrý den, prosím o kontakt, mám zájem o krytí Matýskem, pro svou dvou letou Kyllie. Děkuji pavlásková krnov 606767340

Kde nás najdete

(britskamodra@email.cz, 18. 12. 2007 21:01)

Dobrý den,
jsme z Petrovic u Sedlčan okr. Příbram.

krytí

(hana.steflova@seznam.cz, 18. 12. 2007 17:59)

Prosím o sdělení,jestli by bylo možné se s Vámi domluvit na krytí kde bych Vás našla, jestli to není pro nás moc daleko. Mám 1,5 letou kočičku,která měla už jednou koťátka. Její mrouskání očekávám konec ledna až února. Děkuji za sdělení. S pozdravem Šteflová Hana